Digikamerasta tehokas työkaveri!
Tällä kurssilla opetellaan ottamaan tehot irti normaaleista kuvauskamppeista ja tuottamaan tyylikästä kuvamateriaalia ilman ylimääräistä teknistä jargonia. Kuvilla on nykypäivänä todella keskeinen rooli kaikessa viestinnässä. Yritysviestijät, bloggaajat ja markkinoinnin tekijät tarvitsevat työssään laadukkaita kuvia ja paine tuottaa itse laadukasta jälkeä on kova! Laitteet sinänsä ovat helppokäyttöisiä, mutta silti joku materiaali on aina kuitenkin parempaa kuin joku toinen.
Tällä kurssilla opit mm:
- Kuvasunnittelun ja sommittelun perusteita
- Digijärkkäreiden ja kameratekniikan tärkeimmät ominaisuudet ja mahdollisuudet
- Valaisun ja kuvaustilanteen hallintaa
- Henkilökuvauksen ja kuvattavan ohjaamisen hyviä käytäntöjä
- Vinkkejä eri aiheiden kuvaamiseen
Kurssi on tarkoitettu markkinointipäälliköille, -assistenteille, bloggaajille ja muille viestinnän tekijöille. Ylipäätään viestijöille jotka haluavat parantaa kuvamateriaalinsa laatua.
Kurssille osallistuminen ei vaadi erityistä aikaisempaa kuvaus- tai kuvankäsittelykokemusta, normaali näppäilijän tausta sekä tietokoneen käyttötaito riittävät.
Kouluttajana tällä matkallasi Juha Laamanen. Juha on kokenut valokuvaaja, jonka kuvia on julkaistu mm. Image, Muoto ja Viini -lehdissä.
Tietoa koulutuksista
Luokkakoulutukset
Corellian koulutustiloissa:
Kalevankatu 9 A, Helsinki
Kiinnostaako asiakaskohtainen toteutus? Meillä onnistuu.