Kurssit: Adobe, julkaisu, web, saavutettavuus (accessibility), WordPress, video sekä digimarkkinoinnin ja analytiikan sekä Microsoftin Azure, Microsoft365, Power Platform, Power BI ja Windows -koulutukset

Tältä sivulta löydät kaikki kurssit yleisimpiin markkinoinnin, viestinnän ja sisällöntuotannon ammattilaisten työkaluihin sekä Microsofitin teknologioihin. Kun tarvitset  koulutusta Adoben Photoshopin kuvankäsittelyyn, InDesignin taitto-ohjelmaan tai Illustratorin infografiikan tuottamiseen, katso koko tarjonta kurssiaikataulun Adobe -koulutusten kategoriasta. Saat meiltä myös kattavan kurssitarjonnan verkkosivujen suunnitteluun ja tekemiseen sekä WordPress -sivuston ylläpitoon. Video-kategoriasta löydät koulutukset valo- ja videokuvauksen suunnitteluun, kuvaamiseen, kuvien ja videoiden editointiin, kuvien ja grafiikan animointiin sekä äänen jälkikäsittelyyn. Videotyökalujen käytön opiskeluun tarjoamme Adobe Premiere Pro CC-  ja After Effects -kursseja. Saat kaikilta kursseilta mukaasi parhaat käytännöt ja pääset tekemään monipuolisia käytännön harjoituksia.

Corellian tarjontaan on tullut myös Microsoft-koulutukset:

Jos jokin aihe on nyt ajankohtainen etkä löydä sille aikataulua, tiedustele tai lähetä meille toiveesi ajankohdasta +358 40 707 0202 tai myynti@corellia.fi.


Kurssitkestotammikuuhelmikuumaaliskuuhuhtikuutoukokuukesäkuu
Adobe tuotteiden koulutukset
Creative Cloud sovellukset tehokkaaseen työskentelyyn
(Photoshop, InDesign ja Illustrator)
28.-9.3.8.-7.6.
Creative Cloud uudet ominaisuudet ja pilvipalveluiden hyödyntäminen0,511.1.11.3.14.5.
Photoshop päivässä11.2.8.4.3.6.
Photoshop peruskurssi219.-20.1.17.-18.2.16.-17.3.19.-20.4.18.-19.5.16.-17.6.
Photoshop jatkokurssi227.-28.1.10.-11.3.24.-25.5.
Photoshop 3D ja Dimension119.2.26.4.16.6.
Illustrator perusteet214.-15.1.1.-2.3.4.-5.5.
Illustrator jatkokurssi18.2.8.4.7.6.
Illustrator ja infografiikka118.1.19.3.17.5.
Indesign peruskurssi212.-13.1.15.-16.2.23.-24.3.14.-15.4.12.-13.5.14.-15.6.
InDesign jatkokurssi29.-10.2.22.-23.4.21.-22.6.
InDesign ja sähköinen julkaiseminen (digilehdet ja esitteet Indesignilla)118.2.16.4.
Visuaalisen ilmeen perusteet112.1.13.4.16.6.
Adobe Animate CC perusteet ilmoitusvalmistajalle14.2.8.4.10.6.
Adobe Animate CC ja animoidut somemainokset19.2.15.3.20.5.
Adobe Acrobat Pro DC -peruskurssi11.2.9.4.8.6.
Adobe Acrobat Pro -jatkokurssi111.1.
Adobe Acrobat Pro ja PDF-lomakkeet122.1.
PDF-XChange peruskurssi1
Adobe XD käyttöliittymäsuunnittelussa117.3.19.5.

Käyttäjäkokemus, käytettävyys ja käyttöliittymäsuunnittelu - Adobe XD

24.-5.2.15.-16.4.16.-17.6.
Microsoft
AZ-104 Microsoft Azure Administrator415.-18.2.19.-22.4.14.-17.6.
AZ-204 Developing Solutions for Microsoft Azure41.-4.2.12.-15.4.
AZ-303 Microsoft Azure Architect Technologies422.-25.2.26.-29.4.
AZ-304 Microsoft Azure Architect Design315.-17.3.17.-19.5.
AZ-500 Microsoft Azure Security Technologies422.-25.3.24.-27.5.
AZ-900 Microsoft Azure Fundamentals126.2.23.4.21.6.
Power Bi perusteet217.-18.2.15.-16.3.12.-13.4.10.-11.5.14.-15.6.
Power Bi jatko - mallinnus ja DAX-johdanto224.-25.2.22.-23.3.19.-20.4.19.-20.5.21.-22.6.
DAX perusteet22.-3.3.4.-5.5.23.-24.6.
DA-100 Analyzing Data with Microsoft Power BI49.-12.3.24.-27.5.
MS-100 Microsoft 365 Identity and Services48.-11.2.12.-15.4.14.-17.6.
MS-101 Microsoft 365 Mobility and Security316.-18.3.7.-9.4.21.-23.6.
MS-500 Microsoft Securitys Administration422.-25.2.19.-22.4.7.-10.6.
MS-700 Managing Microsoft Teams31.-3.2.29.3.-31.3.25.-27.5.
MS-900 Microsoft 365 Fundamentals125.2.26.4.11.6.
MD-100 Windows 1038.-10.3.10.-12.5.
MD-101 Managing Modern Desktops329.-31.3.31.5.-2.6.
WS-011 Windows Server 2019 Administration41.-4.3.3.-6.5.
WS-012 Windows Server Hybrid and Azure IaasS37.-9.4.7.-9.6.
Video ja valokuvaus
Premiere Rush perusteet0,511.1.12.2.12.3.16.4.14.5.18.6.
Valo- ja videokuvaus älypuhelimella129.1.29.3.
Valokuvaus viestinnän ammattilaiselle  (vain lähiopetus)23.-4.3.5.-6.5.
Tehokkaan myynti- ja markkinointivideon suunnittelu ja toteutus (vain lähiopetus)1
Drone-kuvaus, ilmakuvauksen perusteet kuvauskopterilla (vain lähiopetus)220.-21.4.
Videokuvauksen ja editoinnin peruskurssi (vain lähiopetus)213.-14.4.15.-16.6.
Videokuvauksen ja editoinnin jatkokurssi (vain lähiopetus)216.-17.3.25.-26.5.
Premiere Pro Peruskurssi (vain lähiopetus)227.-28.4.
Premiere Pro CC jatkokurssi (vain lähiopetus)28.-9.3.8.-9.6.
After Effects graafikolle (vain lähiopetus)231.5.-1.6.
After Effects videotuotannossa (vain lähiopetus)24.-5.5.
Videon äänitys ja äänen jälkikäsittely (vain lähiopetus)12.3.13.5.
Creative Cloud Videotuotannossa (vain lähiopetus)122.3.10.6.
Videon ennakkosuunnittelu ja käsikirjoittaminen (vain lähiopetus)121.4.
Web-suunnittelu ja tekniikat
Websuunnittelun periaatteet ja parhaat käytännöt printtigraafikolle14.3.
Käytettävyys ja käyttöliittymäsuunnittelu verkkosivuilla1

Käyttäjäkokemus, käytettävyys ja käyttöliittymäsuunnittelu - Adobe XD

215.-16.4.16.-17.6.
HTML ja CSS – Perusteet viestinnän ammattilaiselle226.-27.1.24.-25.3.26.-27.5.
WordPress
WordPress sisällöntuottajalle122.1.22.3.24.5.
Muokkaa WordPress sivuston ulkoasua omilla CSS muotoiluilla128.1.15.4.15.6.
Verkkosivusto yritykselle WordPressillä: suunnittelu ja ylläpito21.-2.2.12.-13.4.21.-22.6.
WordPress asennus ja hallinta18.2.9.4.7.6.
Saavutettavuus
Tekstitä videosi saavutettavaksi0,515.1.19.3.18.6.
Saavutettavuuden vaatimukset0,5
Saavutettavuus ja Microsoft Word-dokumentit0,52.2.
Saavutettavuuden arviointi omatoimisesti111.2.16.4.11.6.
Verkkosivujen saavutettavuus – web accessibility13.2.
Saavutettavan verkkopalvelun tekniikat1
Saavutettavat dokumentit1
Saavutettavuus ja Microsoft Office1
Saavutettavat PDF-lomakkeet1
Digimarkkinointi
Google Analytics asetukset0,518.2.20.4.22.6.
Google Analytics perusteet0,53.3.19.5.
Google Anlytics jatko0,54.3.20.5.
Google Tag Manager perusteet0,515.2.14.4.
Google Data Studio0,59.3.10.5.
Google Optimize0,517.3.27.5.
Google Ads peruskurssi120.1.25.3.27.5.
Google Ads jatkokurssi117.2.28.4.
.