Kurssit: Adobe, julkaisu, web, saavutettavuus (accessibility), WordPress, video sekä digimarkkinoinnin ja analytiikan koulutukset

Tältä sivulta löydät kaikki kurssit yleisimpiin markkinoinnin, viestinnän ja sisällöntuotannon ammattilaisten työkaluihin. Kun tarvitset  koulutusta Photoshopin kuvankäsittelyyn, InDesignin taitto-ohjelmaan tai Illustratorin infografiikan tuottamiseen, katso koko tarjonta kurssiaikataulun Adobe -koulutusten kategoriasta. Saat meiltä myös kattavan kurssitarjonnan verkkosivujen suunnitteluun ja tekemiseen sekä WordPress -sivuston ylläpitoon. Video-kategoriasta löydät koulutukset valo- ja videokuvauksen suunnitteluun, kuvaamiseen, kuvien ja videoiden editointiin, kuvien ja grafiikan animointiin sekä äänen jälkikäsittelyyn. Videotyökalujen käytön opiskeluun tarjoamme Adobe Premiere Pro CC-  ja After Effects -kursseja. Saat kaikilta kursseilta mukaasi parhaat käytännöt ja pääset tekemään monipuolisia käytännön harjoituksia.

Kurssiaikataulu, 6 kk eteenpäin

Aikataulutamme koulutuksia jatkuvasti. Kurssisivuilla on listattu myös myöhempiä toteutuksia. Jos jokin aihe on nyt ajankohtainen etkä löydä sille aikataulua, tiedustele tai lähetä meille toiveesi ajankohdasta +358 40 707 0202 tai myynti@corellia.fi.

 

Poikkeustilan hintaetu

Ilmoittautuessasi yksi- tai kaksipäiväiseen avoimeen koulutukseemme 18.6. mennessä, saat hintaedun kurssista. Yhden päivän kurssista etusi on 150 € ja kahden päivän kurssista 250 €.

Järjestämme lähes kaikki koulutuksemme tällä hetkellä etäkoulutuksina. Video- ja animaatiokoulutuksia emme toteuta toistaiseksi etäkoulutuksena ja järjestämme nämä lähikoulutuksena, kun tällainen on jälleen mahdollista. 


Kurssitkestomaaliskuuhuhtikuutoukokuukesäkuuelokuu
Adobe tuotteiden koulutukset
Creative Cloud sovellukset tehokkaaseen työskentelyyn
(Photoshop, InDesign ja Illustrator)
230.-31.3.1.-2.6.
Creative Cloud uudet ominaisuudet12.3.7.5.4.6.
Photoshop peruskurssi, 1 pv123.4.27.5.
Photoshop peruskurssi29.-10.3.20.-21.4.18.-19.5.23.-24.6.18.-19.8.
Photoshop jatkokurssi226.-27.3.26.-27.5.
Photoshop - kuvat someen1
Photoshop 3D ja Dimension131.3.29.5.
Lightroom peruskurssi127.3.28.5.
Illustrator perusteet23.-4.3.1.-2.4.4.-5.5.1.-2.6
Illustrator jatkokurssi117.4.17.6.
Illustrator ja infografiikka125.3.14.5.12.6.
Indesign peruskurssi217.-18.3.= TÄYNNÄ ja 24.-25.3.15.-16.4.11.-12.5.15.-16.6.12.-13.8.
InDesign jatkokurssi25.-6.3.19.-20.5.
InDesign ja sähköinen julkaiseminen (digilehdet ja esitteet Indesignilla)1
Visuaalisen ilmeen perusteet1
Adobe Animate CC perusteet ilmoitusvalmistajalle120.3.23.4.29.5.26.8.
Adobe Acrobat Pro DC -peruskurssi1
Adobe Acrobat Pro -jatkokurssi1
PDF-XChange peruskurssi124.4.
Adobe Acrobat Pro ja PDF-lomakkeet113.5.
Adobe Captivate – verkkokurssien toteuttaminen110.3.2.4.19.5.
Adobe Captivate vaativa käyttö211.-12.3.20-21.5.
Adobe XD käyttöliittymäsuunnittelussa129.4.20.5.10.6.

Käyttäjäkokemus, käytettävyys ja käyttöliittymäsuunnittelu - Adobe XD

218.-19.3.
Video ja valokuvaus
Videokuvauksen ja editoinnin peruskurssi25.-6.5.24.-25.6.
Videokuvauksen ja editoinnin jatkokurssi220.-21.4.3.-4.6.
Premiere Pro Peruskurssi215.-16.4.15.-16.6.
Premiere Pro CC jatkokurssi211.-12.3.18.-19.5.
Premiere Rush126.3.29.5.
After Effects graafikolle21.-2.4.8.-9.6.
After Effects videotuotannossa226.-27.5.
Videon äänitys ja äänen jälkikäsittely112.5.
Creative Cloud Videotuotannossa111.5.
Valokuvaus viestinnässä222.-23.4.9.-10.6.
Valo- ja videokuvaus älypuhelimella13.4.29.5.25.8.
Web-suunnittelu ja tekniikat
Websuunnittelun periaatteet ja parhaat käytännöt printtigraafikolle11.3.21.5.
Käytettävyys ja käyttöliittymäsuunnittelu verkkosivuilla1

Käyttäjäkokemus, käytettävyys ja käyttöliittymäsuunnittelu - Adobe XD

218.-19.3.
HTML ja CSS – Perusteet viestinnän ammattilaiselle221.-22.4.10.-11.6.19.-20.8.
HTML ja CSS jatkokurssi2
CSS ja verkkosivujen ulkoasun muokkaus1
CSS esiprosessorit; SASS ja LESS125.3.23.5.
JavaScript perusteet26.-7.4.
JavaScript jatko - JavaScript kirjastot1
WordPress
WordPress sisällöntuottajalle123.3.20.4.20.5.22.6.27.8.
Verkkosivusto yritykselle WordPressillä: suunnittelu ja ylläpito230.-31.3.3.-4.6.31.8.-1.9.
WordPress asennus ja hallinta12.3.3.4.4.5.11.6.
Saavutettavuus
Saavutettavuuden vaatimukset0,511.3.15.5.17.6.
Verkkosivujen saavutettavuus – web accessibility112.3.28.4.13.5.12.6.12.8.
Saavutettavan verkkopalvelun tekniikat127.4.16.6.11.8.
Saavutettavat dokumentit111.3.22.4.6.5.8.6.
Saavutettavuus ja Microsoft Office131.3.8.5.13.8.
Saavutettavat PDF-lomakkeet113.3.6.4.18.5.9.6.

Tekstitä videosi saavutettaviksi

124.4.5.6.
Digimarkkinointi
Google Tag Manager perusteet ja Google Analytics asetukset19.3.16.4.14.5.11.6.
Google Analytics perusraportit ja kehittyneemmät ominaisuudet119.3.21.4.18.5.16.6.
Google Data Studio ja Google Optimize126.3.28.4.26.5.23.6.
Hakusanamainonnan ulkoistaminen - vältä sudenkuopat kumppanivalinnassa119.3.23.4.19.5.15.6.
Google Ads peruskurssi125.3.28.4.27.5.24.6.
Google Ads jatkokurssi131.3.29.4.28.5.25.6.
Google Ads peruskurssi, Oulu117.3.
Google Ads jatkokurssi, Oulu118.3.
Facebook- ja Instagram- mainonnan perusteet12.4.
Facebook- ja Instagram- mainonnan jatkokurssi115.4.
Somemainonnan ostaminen11.4.
3D toteutukset, Mallinnus, Animaatio ja Peliohjelmointi
3Ds Max perusteet2
3Ds Max jatkokurssi28-.9.4.
Mudbox perusteet120.3.
Unity perusteet212.-13.3.6.-7.5.
Unity jatkokurssi216.-17.4.
Blender perusteet2