Kurssit: Adobe, julkaisu, web, saavutettavuus (accessibility), WordPress, video sekä digimarkkinoinnin ja analytiikan koulutukset

Tältä sivulta löydät kaikki kurssit yleisimpiin markkinoinnin, viestinnän ja sisällöntuotannon ammattilaisten työkaluihin. Kun tarvitset  koulutusta Photoshopin kuvankäsittelyyn, InDesignin taitto-ohjelmaan tai Illustratorin infografiikan tuottamiseen, katso koko tarjonta kurssiaikataulun Adobe -koulutusten kategoriasta. Saat meiltä myös kattavan kurssitarjonnan verkkosivujen suunnitteluun ja tekemiseen sekä WordPress -sivuston ylläpitoon. Video-kategoriasta löydät koulutukset valo- ja videokuvauksen suunnitteluun, kuvaamiseen, kuvien ja videoiden editointiin, kuvien ja grafiikan animointiin sekä äänen jälkikäsittelyyn. Videotyökalujen käytön opiskeluun tarjoamme Adobe Premiere Pro CC-  ja After Effects -kursseja. Saat kaikilta kursseilta mukaasi parhaat käytännöt ja pääset tekemään monipuolisia käytännön harjoituksia.

Kurssiaikataulu, 6 kk eteenpäin

Aikataulutamme koulutuksia jatkuvasti. Kurssisivuilla on listattu myös myöhempiä toteutuksia. Jos jokin aihe on nyt ajankohtainen etkä löydä sille aikataulua, tiedustele tai lähetä meille toiveesi ajankohdasta +358 40 707 0202 tai myynti@corellia.fi.

Etäkoulutukset

Löydät tarjonnastamme nyt myös etäkoulutuksia lähiopetuksen lisäksi omalta etäkoulutukset sivulta. Asiakaskohtaisena koulutuksena pystymme toteuttamaan lähes kaikki kurssit myös etänä.


Kurssitkestoelokuusyyskuulokakuumarraskuujoulukuutammikuu
Adobe tuotteiden koulutukset
Creative Cloud sovellukset tehokkaaseen työskentelyyn
(Photoshop, InDesign ja Illustrator)
2
Creative Cloud uudet ominaisuudet ja pilvipalveluiden hyödyntäminen0,510.8.11.12.
Photoshop peruskurssi218.-19.8.16.-17.9.19.-20.10.17.-18.11.16.-17.12.19.-20.1.
Photoshop jatkokurssi22.-3.9.4.-5.11
Photoshop - kuvat someen123.10.
Photoshop 3D ja Dimension115.9.
Lightroom peruskurssi118.9.20.11.
Illustrator perusteet25.-6.8.22.-23.9.29.-30.10.7.-8.12.14.-15.1.
Illustrator jatkokurssi11.9.2.11.
Illustrator ja infografiikka121.8..15.10.18.12.
Indesign peruskurssi212.-13.8.9.-10.9. ja 14.-15.9.14.-15.10.12.-13.11.14.-15.12.12.-13.1.
InDesign jatkokurssi217.-18.9.16.-17.12.
InDesign ja sähköinen julkaiseminen (digilehdet ja esitteet Indesignilla)1
Visuaalisen ilmeen perusteet1
Adobe Animate CC perusteet ilmoitusvalmistajalle126.8.6.10.3.12.
Adobe Animate CC ja animoidut somemainokset114.8.14.10.11.12.14.1.
Adobe Acrobat Pro DC -peruskurssi14.9.25.11.
Adobe Acrobat Pro -jatkokurssi128.8.21.10.
Adobe Acrobat Pro ja PDF-lomakkeet121.8.23.9.30.11.21.1.
PDF-XChange peruskurssi1
Adobe Captivate – verkkokurssien toteuttaminen127.8.29.10.
Adobe Captivate vaativa käyttö229.-30.9.30.11.-1.12.
Adobe XD käyttöliittymäsuunnittelussa115.9.24.11.

Käyttäjäkokemus, käytettävyys ja käyttöliittymäsuunnittelu - Adobe XD

221.-22.10.
Video ja valokuvaus
Premiere Rush perusteet0,511.8.11.9.11.11.11.12.11.1.
Valo- ja videokuvaus älypuhelimella125.8.22.10.
Valokuvaus viestinnän ammattilaiselle 27.-8.9.18.-19.11.
Tehokkaan myynti- ja markkinointivideon suunnittelu ja toteutus129.9.27.10.3.12.
Drone-kuvaus, ilmakuvauksen perusteet kuvauskopterilla223.-24.9.
Videokuvauksen ja editoinnin peruskurssi29.-10.9.11.-12.11.
Videokuvauksen ja editoinnin jatkokurssi2
Premiere Pro Peruskurssi226.-27.8.3.-4.11.
Premiere Pro CC jatkokurssi217.-18,.11.
After Effects graafikolle223.-24.9.23.-24.11.
After Effects videotuotannossa228.-29.10.
Videon äänitys ja äänen jälkikäsittely117.9.2.12.
Creative Cloud Videotuotannossa11.9.1.12.
Web-suunnittelu ja tekniikat
Websuunnittelun periaatteet ja parhaat käytännöt printtigraafikolle1
Käytettävyys ja käyttöliittymäsuunnittelu verkkosivuilla13.12.

Käyttäjäkokemus, käytettävyys ja käyttöliittymäsuunnittelu - Adobe XD

221.-22.10.
HTML ja CSS – Perusteet viestinnän ammattilaiselle219.-20.8.21.-22.10.14.-15.12.26.-27.1.
HTML ja CSS jatkokurssi2
CSS ja verkkosivujen ulkoasun muokkaus1
JavaScript perusteet28.-9.9.9.-10.11.
WordPress
WordPress sisällöntuottajalle127.8.1.10.1.12.22.1.
Muokkaa WordPress sivuston ulkoasua omilla CSS muotoiluilla123.11.
Verkkosivusto yritykselle WordPressillä: suunnittelu ja ylläpito231.8.-1.9.25.-26.11.
WordPress asennus ja hallinta17.9.3.11.
Saavutettavuus
Saavutettavuuden vaatimukset0,54.9.6.11.
Saavutettavuuden arviointi omatoimisesti12.12.
Verkkosivujen saavutettavuus – web accessibility112.8.3.12.
Saavutettavan verkkopalvelun tekniikat111.8.
Saavutettavat dokumentit117.8.28.10.
Saavutettavuus ja Microsoft Office113.8.12.10.17.12.22.1.

Saavutettavuus ja Microsoft Word-dokumentit

0,520.8.25.9.23.10.21.12.
Saavutettavat PDF-lomakkeet126.8.25.9.23.11.

Tekstitä videosi saavutettaviksi

0,510.8.11.9.9.10.13.11.10.12.
Digimarkkinointi
Google Tag Manager perusteet ja Google Analytics asetukset113.8.10.9.12.10.12.11.10.12.
Google Analytics perusraportit ja kehittyneemmät ominaisuudet118.8.17.9.15.10.16.11.17,12,
Google Data Studio ja Google Optimize125.8.24.9.22.10.25.11.22.12.
Hakusanamainonnon ostaminen110.8.7.9.8.10.10.11.9.12.
Google Ads peruskurssi117.8.15.9.14.10.17.11.16.12.
Google Ads jatkokurssi124.8.23.9.21.10.23.11.21.12.
Facebook- ja Instagram- mainonnan perusteet118.8.17.9.15.10.19.11.15.12.
Facebook- ja Instagram- mainonnan jatkokurssi120.8.22.9.22.10.24.11.17.12.
Somemainonnan ostaminen115.9.13.10.17.11.10.12.
3D toteutukset, Mallinnus, Animaatio ja Peliohjelmointi
3Ds Max perusteet221.-22.9.
3Ds Max jatkokurssi22.-3.11.
Mudbox perusteet15.10.
Unity perusteet229.-30.9.
Unity jatkokurssi211.-12.11.
Blender perusteet212.-13.10.
.