Kurssit: Adobe, julkaisu, web, saavutettavuus (accessibility), WordPress, video sekä digimarkkinoinnin ja analytiikan koulutukset

Tältä sivulta löydät kaikki kurssit yleisimpiin markkinoinnin, viestinnän ja sisällöntuotannon ammattilaisten työkaluihin. Kun tarvitset  koulutusta Photoshopin kuvankäsittelyyn, InDesignin taitto-ohjelmaan tai Illustratorin infografiikan tuottamiseen, katso koko tarjonta kurssiaikataulun Adobe -koulutusten kategoriasta. Saat meiltä myös kattavan kurssitarjonnan verkkosivujen suunnitteluun ja tekemiseen sekä WordPress -sivuston ylläpitoon. Video-kategoriasta löydät koulutukset valo- ja videokuvauksen suunnitteluun, kuvaamiseen, kuvien ja videoiden editointiin, kuvien ja grafiikan animointiin sekä äänen jälkikäsittelyyn. Videotyökalujen käytön opiskeluun tarjoamme Adobe Premiere Pro CC-  ja After Effects -kursseja. Saat kaikilta kursseilta mukaasi parhaat käytännöt ja pääset tekemään monipuolisia käytännön harjoituksia.

Kurssiaikataulu, 6 kk eteenpäin

Aikataulutamme koulutuksia jatkuvasti. Kurssisivuilla on listattu myös myöhempiä toteutuksia. Jos jokin aihe on nyt ajankohtainen etkä löydä sille aikataulua, tiedustele tai lähetä meille toiveesi ajankohdasta +358 40 707 0202 tai myynti@corellia.fi.

 


Kurssitkestosyyskuulokakuumarraskuujoulukuutammikuuhelmikuu
Adobe tuotteiden koulutukset
Adobe Creative Cloud markkinointiviestinnässä22.-3.9. Kuopio16.-17.10.2.-3.12.
Creative Cloud uudet ominaisuudet113.9.25.10.15.1113.12.4.2.
Photoshop peruskurssi216.-17.9., 23.-24.9.10.-11.10.18.-19.11.9.-10.12.15.-16.1.10.-11.2.
Photoshop jatkokurssi217.-18.9.27.-28.11.23.-24.1.
Antti Karppinen: Photoshop ja mainoskuvat -workshop2
Photoshop - kuvat someen123.10.
Photoshop - kuvat someen, webinaari3 t
Photoshop 3D ja Dimension11.11.
Lightroom peruskurssi129.11.31.1.
Illustrator perusteet230.-31.10.11.-12.12.21.-22.1.
Illustrator jatkokurssi13.10.5.12.
Illustrator ja infografiikka120.9.18.10.18.11.18.12.29.1.27.2.
Indesign peruskurssi210.-11.9., 30.9-1.10.14.-15.10.11.-12.11., 26.-27.11.16.-17.12.13.-14.1.12.-13.2.
InDesign jatkokurssi230.9.-1.10.7.-8.11.16.-17.1.
InDesign ja sähköinen julkaiseminen (digilehdet ja esitteet Indesignilla)119.11.
Visuaalisen ilmeen perusteet117.10.3.12.20.1.
Adobe Animate CC perusteet ilmoitusvalmistajalle111.9.14.11.
Adobe Acrobat Pro DC -peruskurssi14.9.25.11.
Adobe Acrobat Pro -jatkokurssi19.12.
PDF-XChange peruskurssi1
Adobe Acrobat Pro ja PDF-lomakkeet129.10.2.12.
ePub – peruskurssi1
Enfocus Pitstop Pro peruskurssi1
Adobe Captivate – verkkokurssien toteuttaminen124.9.29.10.26.11.10.12.
Adobe Captivate vaativa käyttö225.-26.9.27.-28.11.
Adobe XD käyttöliittymäsuunnittelussa111.9.9.10.18.11.
Video ja valokuvaus
Videokuvauksen ja editoinnin peruskurssi29.-10.9.21.-22.10.18.-19.11.9.-10.12.
Videokuvauksen ja editoinnin jatkokurssi228.-29.10.12.-13.12.
Premiere Pro Peruskurssi231.10.-1.11.18.-19.12.
Premiere Pro CC jatkokurssi22.-3.9.14.-15.11.
Premiere Rush1
After Effects graafikolle211.-12.9.9.-10.10.11.-12.11.16.-17.12.
After Effects videotuotannossa22.-3.12.
Videon äänitys ja äänen jälkikäsittely11.11.
Creative Cloud Videotuotannossa17.10.4.12.
Dronekuvaus, ilmakuvauksen perusteet kuvauskopterilla2
Valokuvaus viestinnässä223.-24.10.18.-19.12.
Web-suunnittelu ja tekniikat
Websuunnittelun periaatteet ja parhaat käytännöt printtigraafikolle1
Käytettävyys ja käyttöliittymäsuunnittelu verkkosivuilla125.9.
HTML ja CSS – Perusteet viestinnän ammattilaiselle223.-24.10.25.-26.11.18.-19.12.14.-15.1.26.-27.2.
HTML ja CSS jatkokurssi25.-6.96.-7.11.
CSS ja verkkosivujen ulkoasun muokkaus15.11.
CSS esiprosessorit; SASS ja LESS1
JavaScript perusteet210.-11.10.11.-12.12.
JavaScript jatko - JavaScript kirjastot1
React & Redux22.-3.9.1.-2.10.5.-6.11.3.-4.12.
WordPress
WordPress sisällöntuottajalle116.9.16.10.19.11.16.12.13.1.25.2.
Verkkosivusto yritykselle WordPressillä: suunnittelu ja ylläpito22.-3.9.30.-31.10.9.-10.12.22.-23.1
WordPress asennus ja hallinta121.10.13.11.17.12.30.1.
Saavutettavuus
Saavutettavuuden vaatimukset0,53.9., 30.9.1.11.2.12.10.1.
Verkkosivujen saavutettavuus – web accessibility110.9.2.10.4.11.3.12.9.1.13.2.
Saavutettavat dokumentit19.9.7.10.6.11.5.12.9.1.12.2.
Saavutettavat PDF-lomakkeet112.9.17.10.11.11.13.12.14.1.26.2.
Digimarkkinointi
Google Tag Manager perusteet ja Google Analytics asetukset14.9.3.10.4.11.4.12.
Google Analytics perusraportit ja kehittyneemmät ominaisuudet123.9.22.10.21.11.18.12.
Google Data Studio ja Google Optimize126.9.29.10.27.11.19.12.
Hakusanamainonnan perusteet ja Google Ads -kumppanin valinta112.9.15.10.14.11.11.12.
Google Ads peruskurssi119.9.23.10.19.11.12.12.
Google Ads jatkokurssi130.9.29.10.28.11.17.12.
Sovelluskehitys
iOS-sovelluskehitys (iPhone, iPad, Apple Watch)2
3D toteutukset, Mallinnus, Animaatio ja Peliohjelmointi
3Ds Max perusteet230.-31.10.
3Ds Max jatkokurssi22.-3.10.3.-4.12.
Mudbox perusteet114.11.
Unity perusteet225.-26.9.19.-20.11.
Unity jatkokurssi223.-24.10.18.-19.12.
Blender perusteet228.-29.10.28.-29.11.