skip to Main Content
+358 40 7070202 (asiakaspalvelu) myynti@corellia.fi

Kurssit: Adobe, julkaisu, web, saavutettavuus (accessibility), WordPress, video sekä digimarkkinoinnin ja analytiikan koulutukset

Tältä sivulta löydät kaikki kurssit yleisimpiin markkinoinnin, viestinnän ja sisällöntuotannon ammattilaisten työkaluihin. Kun tarvitset  koulutusta Photoshopin kuvankäsittelyyn, InDesignin taitto-ohjelmaan tai Illustratorin infografiikan tuottamiseen, katso koko tarjonta kurssiaikataulun Adobe -koulutusten kategoriasta. Saat meiltä myös kattavan kurssitarjonnan verkkosivujen suunnitteluun ja tekemiseen sekä WordPress -sivuston ylläpitoon. Video-kategoriasta löydät koulutukset valo- ja videokuvauksen suunnitteluun, kuvaamiseen, kuvien ja videoiden editointiin, kuvien ja grafiikan animointiin sekä äänen jälkikäsittelyyn. Videotyökalujen käytön opiskeluun tarjoamme Adobe Premiere Pro CC-  ja After Effects -kursseja. Saat kaikilta kursseilta mukaasi parhaat käytännöt ja pääset tekemään monipuolisia käytännön harjoituksia.

Kurssiaikataulu, 6 kk eteenpäin

Aikataulutamme koulutuksia jatkuvasti. Kurssisivuilla on listattu myös myöhempiä toteutuksia. Jos jokin aihe on nyt ajankohtainen etkä löydä sille aikataulua, tiedustele tai lähetä meille toiveesi ajankohdasta +358 40 707 0202 tai myynti@corellia.fi.

Elokuun kursseille ennakkoilmoittautujan etu 150€

Ilmoittaudu elokuun kursseille kesäkuun loppuun mennessä, niin saat 150€ edun kurssin hinnasta.
Kampanja  on voimassa Corellian verkkosivujen kautta tehdyille ilmoittautumisille 30.6.2019 saakka. Etua ei voi yhdistää muihin tarjouksiin tai alennuksiin. Kampanja ei koske Digimarkkinointi -kategorian (Google) -koulutuksia eikä etua ei voi yhdistää muihin tarjouksiin tai alennuksiin


Kurssitkestoelokuusyyskuulokakuumarraskuujoulukuutammikuu
Adobe tuotteiden koulutukset
Adobe Creative Cloud markkinointiviestinnässä215.-16.8.2.-3.9. Kuopio7.-8.10.2.-3.12.
Creative Cloud uudet ominaisuudet112.8.13.9.25.10.15.1113.12.
Photoshop peruskurssi219.-20.8.16.-17.9.10.-11.10.18.-19.11.9.-10.12.15.-16.1.
Photoshop jatkokurssi217.-18.9.27.-28.11.
Antti Karppinen: Photoshop ja mainoskuvat -workshop2
Photoshop - kuvat someen1
Photoshop - kuvat someen, webinaari3 t
Photoshop 3D ja Dimension1
Lightroom peruskurssi1
Illustrator perusteet226.-27.8.30.-31.10.11.-12.12.21.-22.1.
Illustrator jatkokurssi130.8.3.10.5.12.
Illustrator ja infografiikka121.8.20.9.18.10.18.11.18.12.29.1.
Indesign peruskurssi213.-14.8.10.-11.9., 30.9-1.10.14.-15.10.11.-12.11., 26.-27.11.16.-17.12.13.-14.1.
InDesign jatkokurssi25.-6.9.7.-8.11.16.-17.1.
InDesign ja sähköinen julkaiseminen (digilehdet ja esitteet Indesignilla)1
Adobe Animate CC perusteet ilmoitusvalmistajalle111.9.14.11.
Adobe Acrobat Pro DC -peruskurssi14.9.
Adobe Acrobat Pro -jatkokurssi1
PDF-XChange peruskurssi1
Adobe Acrobat Pro ja PDF-lomakkeet115.8.
ePub – peruskurssi1
Enfocus Pitstop Pro peruskurssi1
Adobe Captivate – verkkokurssien toteuttaminen127.8.24.9.29.10.26.11.10.12.
Adobe Captivate vaativa käyttö225.-26.9.27.-28.11.
Adobe XD käyttöliittymäsuunnittelussa111.9.18.11.
Video ja valokuvaus
Videokuvauksen ja editoinnin peruskurssi215.-16.8.9.-10.9.21.-22.10.18.-19.11.9.-10.12.
Videokuvauksen ja editoinnin jatkokurssi229.-30.8.28.-29.10.12.-13.12.
Premiere Pro Peruskurssi219.-20.8.31.10.-1.11.18.-19.12.
Premiere Pro CC jatkokurssi22.-3.9.14.-15.11.
Premiere Rush1
Premiere Elements26.9.5.11.
After Effects graafikolle212.-13.8.11.-12.9.9.-10.10.11.-12.11.16.-17.12.
After Effects videotuotannossa28.-9.8.2.-3.12.
Videon äänitys ja äänen jälkikäsittely19.9.1.11.
Creative Cloud Videotuotannossa114.8.7.10.4.12.
Videon ennakkosuunnittelu ja käsikirjoittaminen15.9.4.11.
Dronekuvaus, ilmakuvauksen perusteet kuvauskopterilla2
Valokuvaus viestinnässä228-.29.8.23.-24.10.18.-19.12.
Web-suunnittelu ja tektiikat
Websuunnittelun periaatteet ja parhaat käytännöt printtigraafikolle1
Käytettävyys ja käyttöliittymäsuunnittelu verkkosivuilla125.9.
HTML ja CSS – Perusteet viestinnän ammattilaiselle229.-30.8.23.-24.10.25.-26.11.18.-19.12.14.-15.1.
HTML ja CSS jatkokurssi25.-6.96.-7.11.
CSS ja verkkosivujen ulkoasun muokkaus1
CSS esiprosessorit; SASS ja LESS1
JavaScript perusteet215.-16.8.10.-11.10.11.-12.12.
JavaScript jatko - JavaScript kirjastot1
React & Redux22.-3.9.1.-2.10.5.-6.11.3.-4.12.
WordPress
WordPress sisällöntuottajalle120.8.16.9.16.10.19.11.16.12.13.1.
Verkkosivusto yritykselle WordPressillä: suunnittelu ja ylläpito213.-14.8.2.-3.9.30.-31.10.9.-10.12.22.-23.1
WordPress asennus ja hallinta119.8.21.10.13.11.17.12.30.1.
Saavutettavuus
Saavutettavuuden vaatimukset0,512.8.3.9.1.10.1.11.2.12.10.1.
Verkkosivujen saavutettavuus – web accessibility122.8.4.9.2.10.4.11.3.12.9.1.
Saavutettavat dokumentit116.8.9.9.7.10.6.11.5.12.9.1.
Saavutettavat PDF-lomakkeet129.8.12.9.16.10.13.11.13.12.14.1.
Digimarkkinointi
Google Tag Manager perusteet ja Google Analytics asetukset112.8.4.9.3.10.4.11.4.12.
Google Analytics perusraportit ja kehittyneemmät ominaisuudet121.8.25.9.22.10.21.11.18.12.
Google Data Studio ja Google Optimize126.8.26.9.29.10.27.11.19.12.
Hakusanamainonnan perusteet ja Google Ads -kumppanin valinta115.8.12.9.15.10.14.11.11.12.
Google Ads peruskurssi122.8.19.9.23.10.19.11.12.12.
Google Ads jatkokurssi128.8.30.9.29.10.28.11.17.12.
Sovelluskehitys
iOS-sovelluskehitys (iPhone, iPad, Apple Watch)2
3D toteutukset, Mallinnus, Animaatio ja Peliohjelmointi
3Ds Max perusteet215.-16.8.30.-31.10.
3Ds Max jatkokurssi22.-3.10.3.-4.12.
Mudbox perusteet129.8.14.11.
Unity perusteet225.-26.9.19.-20.11.
Unity jatkokurssi223.-24.10.18.-19.12.
Back To Top