skip to Main Content
+358 40 7070202 (asiakaspalvelu) myynti@corellia.fi

Kurssit: Adobe, julkaisu, web, saavutettavuus (accessibility), WordPress, video sekä digimarkkinoinnin ja analytiikan koulutukset

Tältä sivulta löydät kaikki kurssit yleisimpiin markkinoinnin, viestinnän ja sisällöntuotannon ammattilaisten työkaluihin. Kun tarvitset  koulutusta Photoshopin kuvankäsittelyyn, InDesignin taitto-ohjelmaan tai Illustratorin infografiikan tuottamiseen, katso koko tarjonta kurssiaikataulun Adobe -koulutusten kategoriasta. Saat meiltä myös kattavan kurssitarjonnan verkkosivujen suunnitteluun ja tekemiseen sekä WordPress -sivuston ylläpitoon. Video-kategoriasta löydät koulutukset valo- ja videokuvauksen suunnitteluun, kuvaamiseen, kuvien ja videoiden editointiin, kuvien ja grafiikan animointiin sekä äänen jälkikäsittelyyn. Videotyökalujen käytön opiskeluun tarjoamme Adobe Premiere Pro CC-  ja After Effects -kursseja. Saat kaikilta kursseilta mukaasi parhaat käytännöt ja pääset tekemään monipuolisia käytännön harjoituksia.

Kurssiaikataulu, 6 kk eteenpäin

Aikataulutamme koulutuksia jatkuvasti. Kurssisivuilla on listattu myös myöhempiä toteutuksia. Jos jokin aihe on nyt ajankohtainen, ja et löydä sille ajankohtaa, niin tiedustele aikataulua tai lähetä meille toiveesi toteutusajankohdasta.
+358 40 707 0202,  myynti@corellia.fi

Elokuun kursseille ennakkoilmoittautujan etu 150€

Ilmoittaudu elokuun kursseille ennen kesäkuun loppua, niin saat 150€ edun kurssin hinnasta.

Kampanja ei koske Digimarkkinointi -kategorian (Google) -koulutuksia.

Kampanjan ehdot

Kampanja  on voimassa Corellian verkkosivujen kautta tehdyille ilmoittautumisille 30.6.2019 saakka. Etua ei voi yhdistää muihin tarjouksiin tai alennuksiin.


Kurssitkestotoukokuukesäkuuelokuusyyskuulokakuumarraskuu
Adobe tuotteiden koulutukset
Adobe Creative Cloud markkinointiviestinnässä227.-28.5.15.-16.8.2.-3.9. Kuopio7.-8.10.
Creative Cloud uudet ominaisuudet121.5.24.6.12.8.13.9.25.10.15.11
Photoshop peruskurssi213.-14.5.17.-18.6., 26.-27.6.19.-20.8.16.-17.9.10.-11.10.18.-19.11.
Photoshop jatkokurssi222.-23.5.17.-18.9.27.-28.11.
Antti Karppinen: Photoshop ja mainoskuvat -workshop211.-12.6.
Photoshop - kuvat someen128.5.
Photoshop - kuvat someen, webinaari3 t
Photoshop 3D ja Dimension1
Lightroom peruskurssi112.6.
Illustrator perusteet212.-13.6.26.-27.8.30.-31.10.
Illustrator jatkokurssi18.5.30.8.3.10.
Illustrator ja infografiikka17.6.21.8.20.9.18.10.18.11.
Indesign peruskurssi29.-10.5.10.-11.6. ja 25.-26.6.13.-14.8.10.-11.9.14.-15.10.11.-12.11.
InDesign jatkokurssi23.-4.6.5.-6.9.7.-8.11.
InDesign ja sähköinen julkaiseminen (digilehdet ja esitteet Indesignilla)1
Adobe Animate CC perusteet ilmoitusvalmistajalle118.6.11.9.14.11.
Adobe Acrobat Pro DC -peruskurssi14.9.
Adobe Acrobat Pro -jatkokurssi16.5.
PDF-XChange peruskurssi1
Adobe Acrobat Pro ja PDF-lomakkeet115.8.
ePub – peruskurssi1
Enfocus Pitstop Pro peruskurssi1
Adobe Captivate – verkkokurssien toteuttaminen121.5.
Adobe XD käyttöliittymäsuunnittelussa1
Video ja valokuvaus
Videokuvauksen ja editoinnin peruskurssi228.-29.5.15.-16.8.9.-10.9.21.-22.10.18.-19.11.
Videokuvauksen ja editoinnin jatkokurssi210.-11.6.29.-30.8.28.-29.10.
Premiere Pro Peruskurssi29.-10.5.3.-4.6.19.-20.8.31.10.-1.11.
Premiere Pro CC jatkokurssi26.-7.5.25.-26.6.2.-3.9.14.-15.11.
Premiere Rush1
Premiere Elements26.6.6.9.5.11.
After Effects graafikolle29.-10.5.17.-18.6.12.-13.8.11.-12.9.9.-10.10.11.-12.11.
After Effects videotuotannossa215.-16.5.8.-9.8.
Videon äänitys ja äänen jälkikäsittely112.6.9.9.
Creative Cloud Videotuotannossa123.5.14.8.
Videon ennakkosuunnittelu ja käsikirjoittaminen118.6.5.9.4.11.
Dronekuvaus, ilmakuvauksen perusteet kuvauskopterilla25.-6.6.
Valokuvaus viestinnässä227.-28.5.28-.29.8.23.-24.10.
Web-suunnittelu ja tektiikat
Websuunnittelun periaatteet ja parhaat käytännöt printtigraafikolle121.5.
Käytettävyys ja käyttöliittymäsuunnittelu verkkosivuilla113.6.25.9.
HTML ja CSS – Perusteet viestinnän ammattilaiselle228.-29.5.25.-26.6.29.-30.8.23.-24.10.25.-26.11.
HTML ja CSS jatkokurssi25.-6.96.-7.11.
CSS ja verkkosivujen ulkoasun muokkaus17.6.
CSS esiprosessorit; SASS ja LESS123.5.
JavaScript perusteet215.-16.5.15.-16.8.10.-11.10.
JavaScript jatko - JavaScript kirjastot1
React & Redux215.-16.5.11.-12.6.2.-3.9.1.-2.10.5.-6.11.
WordPress
WordPress sisällöntuottajalle17.5.12.6.20.8.16.9.16.10.19.11.
Verkkosivusto yritykselle WordPressillä: suunnittelu ja ylläpito28.-9.5.3.-4.6.13.-14.8.2.-3.9.30.-31.10.
WordPress asennus ja hallinta120.5.18.6.19.8.21.10.13.11.
Saavutettavuus
Saavutettavuuden vaatimukset0,511.6.12.8.3.9.1.10.1.11.
Verkkosivujen saavutettavuus – web accessibility122.5.17.6.21.8.4.9.2.10.4.11.
Saavutettavat dokumentit121.5.16.8.9.9.7.10.6.11.
Saavutettavat PDF-lomakkeet17.5.10.6.29.8.12.9.16.10.13.11.
Digimarkkinointi
Google Tag Manager perusteet ja Google Analytics asetukset117.5.3.6.12.8.4.9.3.10.4.11.
Google Analytics perusraportit ja kehittyneemmät ominaisuudet114.5.13.6.21.8.25.9.22.10.21.11.
Google Data Studio ja Google Optimize128.5.26.6.26.8.26.9.29.10.27.11.
Hakusanamainonnan perusteet ja Google Ads -kumppanin valinta116.5.6.6.15.8.12.9.15.10.14.11.
Google Ads peruskurssi121.5.12.6.22.8.19.9.23.10.19.11.
Google Ads jatkokurssi129.5.18.6.28.8.30.9.29.10.28.11.
Sovelluskehitys
iOS-sovelluskehitys (iPhone, iPad, Apple Watch)2
3D toteutukset, Mallinnus, Animaatio ja Peliohjelmointi
3Ds Max perusteet2
3Ds Max jatkokurssi2
Mudbox perusteet1
Unity 2018 perusteet2
Unity 2018 jatkokurssi2
Back To Top