Kurssit: Adobe, julkaisu, web, saavutettavuus (accessibility), WordPress, video sekä digimarkkinoinnin ja analytiikan koulutukset

Tältä sivulta löydät kaikki kurssit yleisimpiin markkinoinnin, viestinnän ja sisällöntuotannon ammattilaisten työkaluihin. Kun tarvitset  koulutusta Photoshopin kuvankäsittelyyn, InDesignin taitto-ohjelmaan tai Illustratorin infografiikan tuottamiseen, katso koko tarjonta kurssiaikataulun Adobe -koulutusten kategoriasta. Saat meiltä myös kattavan kurssitarjonnan verkkosivujen suunnitteluun ja tekemiseen sekä WordPress -sivuston ylläpitoon. Video-kategoriasta löydät koulutukset valo- ja videokuvauksen suunnitteluun, kuvaamiseen, kuvien ja videoiden editointiin, kuvien ja grafiikan animointiin sekä äänen jälkikäsittelyyn. Videotyökalujen käytön opiskeluun tarjoamme Adobe Premiere Pro CC-  ja After Effects -kursseja. Saat kaikilta kursseilta mukaasi parhaat käytännöt ja pääset tekemään monipuolisia käytännön harjoituksia.

Kurssiaikataulu, 6 kk eteenpäin

Aikataulutamme koulutuksia jatkuvasti. Kurssisivuilla on listattu myös myöhempiä toteutuksia. Jos jokin aihe on nyt ajankohtainen etkä löydä sille aikataulua, tiedustele tai lähetä meille toiveesi ajankohdasta +358 40 707 0202 tai myynti@corellia.fi.


Kurssitkestotammikuuhelmikuumaaliskuuhuhtikuutoukokuukesäkuu
Adobe tuotteiden koulutukset
Creative Cloud sovellukset tehokkaaseen työskentelyyn
(Photoshop, InDesign ja Illustrator)
227.-28.1.30.-31.3.1.-2.6.
Creative Cloud uudet ominaisuudet120.1.5.2.2.3.3.4.7.5.4.6.
Photoshop peruskurssi215.-16.1.10.-11.2.9.-10.3.20.-21.4.18.-19.5.23.-24.6.
Photoshop jatkokurssi223.-24.1.26.-27.3.26.-27.5.
Photoshop - kuvat someen1
Photoshop - kuvat someen, webinaari3 t
Photoshop 3D ja Dimension130.1.31.3.29.5.
Lightroom peruskurssi131.1.27.3.28.5.
Illustrator perusteet228.-29.1.3.-4.3.1.-2.4.4.-5.5.1.-2.6
Illustrator jatkokurssi15.2.17.4.17.6.
Illustrator ja infografiikka127.2.25.3.14.5.11.6.
Indesign peruskurssi213.-14.1.12.-13.2.17.-18.3.15.-16.4.11.-12.5.15.-16.6.
InDesign jatkokurssi216.-17.1.5.-6.3.19.-20.5.
InDesign ja sähköinen julkaiseminen (digilehdet ja esitteet Indesignilla)1
Visuaalisen ilmeen perusteet120.1.
Adobe Animate CC perusteet ilmoitusvalmistajalle124.1.21.2.20.3.23.4.29.5.
Adobe Acrobat Pro DC -peruskurssi1
Adobe Acrobat Pro -jatkokurssi1
PDF-XChange peruskurssi124.4.
Adobe Acrobat Pro ja PDF-lomakkeet1
ePub – peruskurssi1
Enfocus Pitstop Pro peruskurssi1
Adobe Captivate – verkkokurssien toteuttaminen128.1.13.2.10.3.21.4.19.5.
Adobe Captivate vaativa käyttö211.-12.3.20-21.5.
Adobe XD käyttöliittymäsuunnittelussa112.2.

Käyttäjäkokemus, käytettävyys ja käyttöliittymäsuunnittelu - Adobe XD

218.-19.3.
Video ja valokuvaus
Videokuvauksen ja editoinnin peruskurssi212.-13.2.5.-6.5.24.-25.6.
Videokuvauksen ja editoinnin jatkokurssi24.-5.3.3.-4.6.
Premiere Pro Peruskurssi225.-26.2.15.-16.4.15.-16.6.
Premiere Pro CC jatkokurssi213.-14.1.11.-12.3.18.-19.5.
Premiere Rush1
After Effects graafikolle227.-28.2.1.-2.4.8.-9.6.
After Effects videotuotannossa228.-29.1.30.-31.3.
Videon äänitys ja äänen jälkikäsittely111.-12.2.12.5.
Creative Cloud Videotuotannossa14.2.11.5.
Valokuvaus viestinnässä2
Valo- ja videokuvaus älypuhelimella130.1.1.4.28.5.
Dronekuvaus, ilmakuvauksen perusteet kuvauskopterilla2
Web-suunnittelu ja tekniikat
Websuunnittelun periaatteet ja parhaat käytännöt printtigraafikolle11.3.21.5.
Käytettävyys ja käyttöliittymäsuunnittelu verkkosivuilla1

Käyttäjäkokemus, käytettävyys ja käyttöliittymäsuunnittelu - Adobe XD

218.-19.3.
HTML ja CSS – Perusteet viestinnän ammattilaiselle214.-15.1.26.-27.2.21.-22.4.10.-11.6.
HTML ja CSS jatkokurssi2
CSS ja verkkosivujen ulkoasun muokkaus1
CSS esiprosessorit; SASS ja LESS125.3.23.5.
JavaScript perusteet23.-4.2.6.-7.4.
JavaScript jatko - JavaScript kirjastot1
React & Redux2
WordPress
WordPress sisällöntuottajalle113.1.25.2.23.3.20.4.20.5.22.6.
Verkkosivusto yritykselle WordPressillä: suunnittelu ja ylläpito221.-22.1.30.-31.3.3.-4.6.
WordPress asennus ja hallinta130.1.2.3.3.4.4.5.11.6.
Saavutettavuus
Saavutettavuuden vaatimukset0,510.1.7.2.11.3.17.4.15.5.17.6.
Verkkosivujen saavutettavuus – web accessibility19.1.12.2.12.3.28.4.13.5.12.6.
Saavutettavan verkkopalvelun tekniikat128.2.27.4.16.6.
Saavutettavat dokumentit110.1.12.2.11.3.6.5.8.6.
Saavutettavat PDF-lomakkeet113.1.26.2.13.3.20.4.18.5.9.6.

Tekstitä videosi saavutettaviksi

124.2.24.4.5.6.
Digimarkkinointi
Google Tag Manager perusteet ja Google Analytics asetukset115.1.11.2.9.3.16.4.14.5.11.6.
Google Analytics perusraportit ja kehittyneemmät ominaisuudet116.1.19.3.21.4.18.5.16.6.
Google Analytics perusraportit ja kehittyneemmät ominaisuudet, Oulu118.2.
Google Data Studio ja Google Optimize121.1.25.2.26.3.28.4.26.5.23.6.
Hakusanamainonnan ulkoistaminen - vältä sudenkuopat kumppanivalinnassa123.1.20.2.19.3.23.4.19.5.15.6.
Google Ads peruskurssi129.1.27.2.25.3.28.4.27.5.24.6.
Google Ads jatkokurssi130.1.24.2.31.3.29.4.28.5.25.6.
Google Ads peruskurssi, Oulu117.3.
Google Ads jatkokurssi, Oulu118.3.
3D toteutukset, Mallinnus, Animaatio ja Peliohjelmointi
3Ds Max perusteet25.-6.2.
3Ds Max jatkokurssi28-.9.4.
Mudbox perusteet120.3.
Unity perusteet212.-13.3.
Unity jatkokurssi216.-17.4.
Blender perusteet227.-28.2.