skip to Main Content
+358 40 7070202 (asiakaspalvelu) myynti@corellia.fi

Kurssit: Adobe, julkaisu, web, saavutettavuus (accessibility), WordPress, video sekä digimarkkinoinnin ja analytiikan koulutukset

Tältä sivulta löydät kaikki kurssit yleisimpiin markkinoinnin, viestinnän ja sisällöntuotannon ammattilaisten työkaluihin. Kun tarvitset  koulutusta Photoshopin kuvankäsittelyyn, InDesignin taitto-ohjelmaan tai Illustratorin infografiikan tuottamiseen, katso koko tarjonta kurssiaikataulun Adobe -koulutusten kategoriasta. Saat meiltä myös kattavan kurssitarjonnan verkkosivujen suunnitteluun ja tekemiseen sekä WordPress -sivuston ylläpitoon. Video-kategoriasta löydät koulutukset valo- ja videokuvauksen suunnitteluun, kuvaamiseen, kuvien ja videoiden editointiin, kuvien ja grafiikan animointiin sekä äänen jälkikäsittelyyn. Videotyökalujen käytön opiskeluun tarjoamme Adobe Premiere Pro CC-  ja After Effects -kursseja. Saat kaikilta kursseilta mukaasi parhaat käytännöt ja pääset tekemään monipuolisia käytännön harjoituksia.

Kurssiaikataulu, 6 kk eteenpäin

Aikataulutamme koulutuksia jatkuvasti. Kurssisivuilla on listattu myös myöhempiä toteutuksia. Jos jokin aihe on nyt ajankohtainen, ja et löydä sille ajankohtaa, niin tiedustele aikataulua tai lähetä meille toiveesi toteutusajankohdasta.
+358 40 707 0202,  myynti@corellia.fi


Kurssitkestomaaliskuuhuhtikuutoukokuukesäkuuelokuusyyskuu
Adobe tuotteiden koulutukset
Adobe Creative Cloud markkinointiviestinnässä220.-21.3.27.-28.5.15.-16.8.
Creative Cloud uudet ominaisuudet122.3.29.4.21.5.24.6.12.8.13.9.
Photoshop peruskurssi214.-15.3. ja 27.-28.3.15.-16.4.13.-14.5.17.-18.6.19.-20.8.16.-17.9.
Photoshop jatkokurssi24.-5.3.22.-23.5.18.-19.9.
Photoshop - kuvat someen15.3.28.5.
Photoshop - kuvat someen, webinaari3 t12.4.
Photoshop ja 3D129.3.
Lightroom peruskurssi12.4.12.6.
Illustrator perusteet211.-12.3.9.-10.4.12.-13.6.26.-27.8.
Illustrator jatkokurssi14.3.8.5.30.8.
Illustrator ja infografiikka112.4.7.6.21.8.20.9.
Indesign peruskurssi211.-12.3.10.-11.4.9.-10.5.10.-11.6. ja 25.-26.6.13.-14.8.10.-11.9.
InDesign jatkokurssi22.-3.4.3.-4.6.5.-6.9.
InDesign ja sähköinen julkaiseminen (digilehdet ja esitteet Indesignilla)129.4.
Adobe animate CC perusteet ilmoitusvalmistajalle126.4.24.6.
Adobe Acrobat Pro DC -peruskurssi120.3.
Adobe Acrobat Pro -jatkokurssi16.5.
PDF-XChange peruskurssi124.4.
Adobe Acrobat Pro ja PDF-lomakkeet18.4
ePub – peruskurssi16.3.
Enfocus Pitstop Pro peruskurssi121.3.
Adobe Captivate – verkkokurssien toteuttaminen110.4.21.5.
Video ja valokuvaus
Videokuvauksen ja editoinnin peruskurssi225.-26.3.15.-16.4.27.-28.5.15.-16.8.9.-10.9.
Videokuvauksen ja editoinnin jatkokurssi225.-26.4.10.-11.6.29.-30.8.
Premiere Pro Peruskurssi28.-9.4.9.-10.5.3.-4.6.19.-20.8.
Premiere Pro CC jatkokurssi211.-12.3.6.-7.5.25.-26.6.2.-3.9.
Premiere Rush1
Premiere Elements229.4.6.6.6.9.
After Effects graafikolle24.-5.3.4.-5.4.9.-10.5.17.-18.6.12.-13.8.11.-12.9.
After Effects videotuotannossa214.-15.3.15.-16.5.8.-9.8.
Videon äänitys ja äänen jälkikäsittely111.4.12.6.9.9.
Creative Cloud Videotuotannossa113.3.23.5.14.8.
Videon ennakkosuunnittelu ja käsikirjoittaminen123.4.20.6.5.9.
Dronekuvaus, ilmakuvauksen perusteet kuvauskopterilla23.-4.4.5.-6.6.
Valokuvaus viestinnässä26.-7.3.27.-28.5.
Web-suunnittelu ja tektiikat
Websuunnittelun periaatteet ja parhaat käytännöt printtigraafikolle11.3.21.5.
Käytettävyys ja käyttöliittymäsuunnittelu verkkosivuilla111.3.13.6.
HTML ja CSS – Perusteet viestinnän ammattilaiselle213.-14.3.24.-25.4.27.-28.5.25.-26.6.
HTML ja CSS jatkokurssi215.-16.4.
CSS ja verkkosivujen ulkoasun muokkaus112.4.7.6.
CSS esiprosessorit; SASS ja LESS125.3.23.5.
JavaScript perusteet215.-16.5.
JavaScript jatko - JavaScript kirjastot1
React & Redux216.-17.4.15.-16.5.11.-12.6.2.-3.9.
WordPress
WordPress sisällöntuottajalle14.3.12.4.7.5.12.6.
Verkkosivusto yritykselle WordPressillä: suunnittelu ja ylläpito228.-29.3.8.-9.5.3.-4.6.
WordPress asennus ja hallinta125.3.12.4.20.5.18.6.
Saavutettavuus
Saavutettavuuden vaatimukset0,55.4.11.6.
Verkkosivujen saavutettavuus – web accessibility12.4.22.5.
Adobe PDF ja saavutettavuus121.5.
Saavutettavat PDF-lomakkeet18.4.7.5.4.6.
Digimarkkinointi
Google Tag Manager perusteet ja Google Analytics asetukset125.3.3.4.3.5.3.6.12.8.4.9.
Google Analytics perusraportit ja kehittyneemmät ominaisuudet128.3.10.4.14.5.13.6.21.8.25.9.
Google Data Studio ja Google Optimize129.3.29.4.28.5.26.6.26.8.26.9.
Hakusanamainonnan perusteet ja Google Ads -kumppanin valinta125.4.16.5.6.6.15.8.12.9.
Google Ads peruskurssi118.4.21.5.12.6.22.8.19.9.
Google Ads jatkokurssi129.5.18.6.28.8.30.9.
Sovelluskehitys
iOS-sovelluskehitys (iPhone, iPad, Apple Watch)2
3D toteutukset, Peliohjelmointi
3DMax, Autodesk (tulossa)
Unity (tulossa)
Back To Top